Ateities moteris: naujas grožio etalonas

 
Moters grožis yra laiką nugalinti, užburianti, svaiginanti, kūrybines galias atgaivinanti ir amą atimanti jėga. Tačiau jos grožio etalonas yra kintantis ir nepastovus reiškinys. Visais laikais išorės duomenys: figūra, plaukų ilgis ir spalva, akių, lūpų forma, buvo skirtingi.
 
Prancūzų dizaineriai prognozuoja, kad viskas, kas dbar yra nešiojama netrukus bus vadinama senienomis. Tiap pat atsitiks ir su grožio etalonu – jis labai pakis. Tačiau reikės ilgesnio laiko kardinalioms permainoms. O pirmosios metamorfozės įvyks jau šiais metais. Jahn-Poul Gaultier sako, kad „Grožio etalonas primena laikrodžio švytuoklę – jis svyruoja nuo minimalizmo link maksimalizmo ir atgal“.
 
Specialistai mano, kad ateities merginos išvaizda kis: maždaug po 5 metų vidutinis manekenės ūgis bus 180 cm, o ir visi žmonės bus aukštesni. Nebamedingos bus liesos moterys, jas pakeis pilnakrūtės gražuolės su apvaliais klubais ir plonu liemeniu. Mados dizaineris ir tyrinėtojas Luji Bertranas tvirtina, kad „Berniuko figūra, be krūtinės ir klubų, be minkšto perėjimo iš liemens į klubus, jau praeitis. Naujas laikas reikalauja naujų herojų. Military ir unisex laikai dingo negrįžtamai, o trumpai kirpti plaukai tiks tik toms, kurios tingi prižiūrėti ilgus plaukus. Moterų emancipacijos laikais joms teko stoti į vyrų lygius, todėl patogumo ir taupumo sumetimais moterys nešiojo vyriškuis rūbus, kirposi plaukus, nenaudojo ryškaus makijažo ir papuošalų, gėrė stiprius gėrimus ir rūkė. Dar visai nesenai gatvėse buvo pilna vienalyčių padarų – tiek merginos tiek vaikinai rengėsi vienodai. Dabar moterys pasisotino savo jėga ir mato, kad vairuoja ne blogiau nei vyrai, taip pat rūko, nešioja verslo aprangą ir vadovauja korporacijoms. Tai nusibodo – dabar pats laikas pasijusti vėl silpnomis, moteriškomis, svajingomis ir pažeidžiamomis“.
 
Liesos „berniukų“ figūros bus nemadingos – kasmet planetos gyventojai pilnėja. Dėl technologijų vystymosi vedamas nejudrus, sėslus gyvenimo būdas. Rūbai bus laisvesni, turės daugybę klosčių, juostų ir puošnių elementų. O tokiems apdarams bus reikalingos formos. Bus nebemadingas ryškus šukuosenų margumas, jį pakeis ryškios blondinės arba briunetės. Plaukai nebebus dažomi. Nebeliks nieko ryškaus ir futuristiško. Tai bus leistina ti atskirais atvejais lūpų ir akių makijažui.
 
Jahn-Poul Gaultier sako: „Šie metai – moteriškumo, laisvės ir stilių maišymo metai. Rūbai bus laisvas maksi. Mini suknelės atgyveno savo – reikia ko nors šviežesnio. Man tai yra platūs, laisvai krentantys ilgi sijonai, suteikiantys moteriškumo ir laisvės pojūtį. Į madą vėl grįžta kojinės ir nėriniuoti body“.
 
Kas liečia makijažą – šiais metais akcentuojamos akys: padūmavę, tamsūs blizgantys šešėliai, juodas ar spalvotas paryškinimas, ilgos užlenktos blakstienos. Madingiausias 2006 metų įvaizdis – „karščiuojantis žvilgsnis“ ant vos paraudusios, bet baltos matinės odos. Madingas taip pat neryškus natūralus makijažas – švelnių pastelinių tonų paryškinimas, švelniai rožinė, žydra, violetinė šešėlių gama.
 
Taigi ateities moters grožio etalonas: aukšta (vidutinis ūgis 170 cm), stuomeninga, gražiakrūtė moteris su plonu liemeniu ir apvaliais klubais, su ilgais natūralios spalvos plaukais, pilnomis lūpomis ir išraiškingomis akimis. Būtent toks moters etalonas jau po kelių metų karaliaus ištisus dešimtmečius.
 

Danutė