Naomi Campbell

 

Naomi Campbell gimė 1970 metų gegužės 22 dieną Streatham, Pietų Londone.

 
Ji iš karto patraukė mados pasaulio dėmesį savo neįprasta išvaizda ir tapo pirmąją juodaode manekene, kuri nusifotografavo žurnalo TIME viršeliui. Naomi taip pat fotografavosi prancūziško ir angliško žurnalo VOGUE viršeliams. 90-ųjų pabaigoje Naomi tapo vienu iš žinomiausių pasaulio modelių. Apie ją kalbėjo taip dažnai, kad pas daugelį prasidėjo “Naomi sindromas”. Ji yra viena iš Peter Lindbergh knygos "10 Women That Shook The World“ herojė. Kartu su Elle Macpherson, Claudia Schiffer ir Christy Turlington atidarė „Fashion Cafe“.

 
1955 metais kaip dainininkė debiutavo savo pirmuoju albumu - "Babywoman", kurį išleido garso įrašų kompanija "Epic Records“. Japonijoje Naomi ir japonų dainininko Toshi singlas atsidūrė pirmoje čartų vietoje. Tuo pačiu metu Naomi vaidino daugybėjė muzikinių klipų - Michael Jeckson "In The Closet", kurio režisierius buvo mados pasaulio fotografas Herb Ritts.
 
Naomi nusifilmavo keliuose filmuose - Spike Lee "Girl 6", "An Alan Smithee Film", "Miami Rhapsody" ir Tony Hickox juostoje "Invasion of Privacy".
 
Naomi yra romano "Swan" bendraautorė. Ji išleido savo fotografijų albumą "Naomi by Naomi Campbell"., kuriame ją fotografavo Herb Ritts, Steven Meisel, Richard Avedon, Ellen Von Unwerth ir Peter Lindbergh. Visos pajamos nuo pardavimo kaupiamos Somalio Raudonojo Kryžiaus fonde. Nesenai Naomi pradėjo bendradarbiauti su Dalai Lama su tikslu per UNESCO sukaupti lėšas viso pasaulio vargingoms bendruomenėms ir vaikų darželiams. Pirmasis pastatytas dvasinėje Naomi tėvynėje Jamaikoje.