Karl Lagerfeld

 

Karl Lagerfeld gimė 1938 metų rugsėjo 10 dieną Hamburge. Jo tėvai buvo pasiturintys žmonės ir negailėjo lėšų mokytojams. Karlo tėvas savo kapitalą sukrovė pardavinėdamas konservuotą pieną, o motina buvo kilminga aristokratė ir skiepijo meilę menui. Jos dėka jis pradėjo gaudytis madoje. Kaip ir visi kilmingų šeimų vaikai mokėsi groti pianinu. Bet vieną kartą motina uždarė rojalio dangtį ir ištarė: "Manau, kad tau geriau mokytis piešti".

1952 metais persikėlė į Paryžių ir laikė Lycee Montaine. Tai nulėmė jo likimą. 1955 metais 16-metis Karlas konkurse dėl palto dizaino gavo pirmą premiją. Nuo to lako prasidėjo bohemiškas, prabangos ir blizgesio kupinas gyvenimas.

Vėliau tapo Pierre Balmain asistentu. Su juo dirbo iki 1958 metų.

1959 metais tapo Jean Patou namų meno direktoriumi. Jis sukurdavo po dvi kolekcijas permetus, tai buvo 2500 eskizų (!). Neįtikėtinas Karlo darbštumas stebino visus. 1963 metas 25-metis Karlas dirbo iš karto keturiuose Paryžiaus mados namuose -  Chloe, Krizia, Charles Laurdan ir Fendi . Kiekvienuose jis sukūrė savo kolekcijas. 1963 – 1984 metais dirbo Chloe namų vyriausiuoju dizaineriu. (Į šias pareigas grįžo 1992 – 1997 metais).

Lagerfeldas yra įvairiapusė asmenybė, gebanti užburti žmones savo kūriniais. Jis gyvena sveiką gyvenimo būdą ir per metus sugebėjo numesti 42 kg svorio.

1974 metais Karl Lagerfeld įkūrė savo liniją – “Karl Lagerfeld Impression”. 1979 metais gavo kvietimą dėstyti Vienos aukštojoje Taikomojo meno mokykloje. (Hohschule fur angewalte Kunst) profesoriaus pareigoms.

Karlas Lagerfeldas turi unikalią savybę puikiai "atitikti" žinomų mados kūrėjų braižui, tačiau visada praturtindamas tuos darbus savo "perliukais". Kai mirė didžioji Coco Gabriel Chanel, Lagerfeldas liko vienas iš individualių kūrėjų ir buvo pasirinktas vyriausiojo stilisto pareigoms. Tik jis vienas sugebėjo išlaikyti unikalią Chanel dvasią ir tuo pačiu metu papildyti šiuolaikiniais štrichais. 1983 metais tapo Chanel mados namų Meno direktoriumi. Kūrė Chanel pret-a-porter kolekcijas. Įsteigė “KL & KL by Karl Lagerfeld” linijas.

1987 – 1995 metais bendradarbiavo su stambiu rūbų gamintoju iš Vokietijos Klaus Steilman.

Nuo 1987 metų užsiima fotografija, paskelbė kelias knygas. 1993 metais gavo “Lucky Strike Designer Award” premiją. 1996 metais gavo Vokietijos fotografijos sąjungos (Deutsche Geselleschaft fur Fotographie) prizą. 1998 metais atidarė Karl Lagerfeld galeriją Paryžiuje.

Karl Lagerfeld žinomas, kaip kvepalų kūrėjas. Jis sukūrė šiuos aromatus: “Chloe” (1975), KL (1982), “KL pour Homme” (1986), “Lagerfeld Photo” (1990), “Sun Moon Stars” (1994), “Jako” (1997).

Jis sukuria virš dešimties kolekcijų per metus. Jo teigimu, miega ne daugiau kaip keturias valandas per parą.

2000 metais jis įsteigė Paryžiuje leidybos namus, kurie vadinasi “7L”. Tų pačių metų pavasarį išleido vizažisto Stephane Mare darbų foto albumą, knygas apie poetą Alan Seeger ir legendinę 20 amžiaus pradžios prancūzų aktorę Gabrielle Reju.

 

Karl Lagerfeld priklauso Dailės galerija Paryžiuje.

Ji vadinasi Lagerfeld Gallery – Studio 7L”.