Lesley Hornby (Twiggy)

 

Lesley Hornby (Twiggy) gimė 1949 metų rugsėjo 19 dieną šiauriniame Londono priemiestyje, vidutines pajamas turinčioje šeimoje.

 
Jos tėvas buvo dailidė, mama sėdėjo namie ir auklėjo savo dukras – Shirley, Viv ir Lesley. Jauniausioji Lesley nuo vaikystės buvo liesa, tad bendraklasiai visaip tyčiodamiesi vadino ją „pagaliu“ ir „skiedra“.

 
Baigusi mokyklą pradėjo dirbti asistente kirpykloje, kur dirbo vyresnioji sesuo Viv. Čia paaiškėjo, kad ji turi gerą fantaziją darydama šukuosenas, makijažą ir dizaino srityje (vėliau ji rado būdą įgyvendinti savo talentus, išleisdama savo modelių liniją „nuo Twiggy“).
 
Kartu su Twiggy dirbęs bičiulis Tommy de Villeneuve, įtikino, kad ji yra sukurta būti modeliu. Ji netikėjo: Lesley ūgis buvo 1,65 m, kai tuo tarpu visos to laiko manekenės buvo aukštesnės nei 1,80 m. Vėliau Tommy supažindino ją su savo broliu Džastinu. Šis ir įtikino ją pradėti modelio karjerą.
 
Pirmoji Lesley Hornby fotosesija – Leonardo salono fotografavimas. Visas procesas vyko labai atsakingai – Leonardo kirpo, šukavo ir dažė jos plaukus septynias valandas.
 
Foogrado vardas buvo Barry Lategan. Vos pamatęs Lesley jis sugalvojo vardą Twiggy. Debiutas buvo sėkmingas ir ją pradėjo kviesti fotografuotis. O 1966 metais laikraštis "Daily Express" pripažino Twiggy metų veidu. Dabar ji galėjo išbandyti save ir kaip manekenė.
 
Sėkmė viršijo visus lūkesčius. Liesutė mergaitė su didelėmis akimis buvo panaši į liūdną vaiką. Twiggy užkariavo pasaulį. Ji tapo rokenrolo ir ir mini epochos veidu.
 
Užkariavusi Europą Tviggy patraukė į Niujorką. Atvažiavusi tenai susitiko su režisieriumi Kenu Raselu, kuris iš karto pakvietė ją pagrindiniam vaidmeniui savo filme „Bičiulis“, kuris statytas pagal kalsikinio 20-ųjų metų miuziklo motyvus.
 
Ji įrašė solinį albumą „Twiggy“, o po jo – ir antrą "Please Get My Name Right". Abu albumai buvo sėkmingi.
 
Vėliau ji dainavo ir pasirodydavo scenoje. 1998 metais išmoko TV laidų vedėjos amato ir pasirašė 170 000 dolerių kontraktą su Britanijos ITV kanalu. Dabar ji veda TV šou laidą "Twiggy's people", kurioje nuolat pasairodo seni jos draugai – Dustin Hoffman, Loren Bekoll, Tracy Ulman...