Gianni Versace

 

Gianni Versace gimė 1946 metų gruodžio 2 dieną Reggio di Kalabrio Italijoje. Jo motina buvo siuvėja ir jos dėka Gianni paėmė į rankas adatą su siūlu. 1973 metais persikėlė į Milaną, kur pradėjo dirbti tokiuose žymiuose mados namuose, kaip Genny, Callaghan, Mario Valentino ir Complice.
 
1978 metais Gianni sukūrė savo firmą "Gianni Versace SpA”, kurioje dirbo daug giminaičių. Čia jis įgijo galimybę parodyti rūbų kolekciją rinkoje. Ši kolekcija nustebino rafinuotą Italijos mados publiką kerinčiu ir gundančiu stiliumi, kuris ryškiausiai matomas vakarinėse “VERSACE” suknelėse.
 
Jis niekada nebijojo eksperimentuoti su audiniais, kartais sujungdavo nesujungiama – šilką ir aliuminį, lazerinį odos ir kailio apdirbimą ir kitus, ekstravagantinius audinio apdirbimo metodus.
 
Daugelis Holivudo žvaigždžių rengėsi pas Versace, nes jis pirmasis iš modeliuotoju pripažino, kad mada yra šiuolaikinės visuomenės socialinės-kultūrinės pasaulėžiūros dalis. Jis teigė, kad mada turi nešti pasitenkinimą ir iššaukti teigiamas emocijas. Jo madų demonstravimas buvo toli nuo eilinio defile. Būtent Versace dėka mados pasaulyje atsirado tokia kategorija, kaip “supermodelis”.Jis pradėjo mokėti atskirų pasirodymų dalyvėms dvigubus ir net trigubus honorarus. Dėl iššaukiančio kai kurių modelių atvirumo jo stilius pradėtas vadinti “prostitučių stiliumi”. Nepaisant to žinomiausi jo kūriniai derina savyje korsetus, krinolinus ir ryškią apdailą.

1997 metų liepos 15 diena didysis modeliuotojas buvo nušautas prie savo namų Mayamy Beach. Tyrimų metu nustatyta kad žudikas Endriu Kanan nušovė Versace dėl apiplėšimo.Galimas daiktas jis ir nežinojo į ką šovė.